Wspomnienia zatrzymane na płótnie

Galeria Gosi Kluczyńskiej - Farby akrylowe - stado koni

Obraz akrylowy na blejtramie, wymiary 50 x 80 cm.

Krótki opis przedmiotu, który ma dla mnie największą na świecie wartość. Przede wszystkim dlatego, że przywołuje wspomnienia, o których za nic w świecie nie chciałabym zapomnieć.

Namalowałam go w 2013 roku w oparciu o moje zdjęcie zrobione trzy lata wcześniej, w Fundacji Tara. Trafiłam tam z koleżankami dosyć spontanicznie. Celem był wyjazd na ogromne łąki, gdzie pasło się stado około osiemdziesięciu koni. Były to uratowane z rzezi lub odebrane znęcającym się nad nimi właścicielom zwierzęta, każde z własną historią. Przez dwa dni nasze zadanie polegało na pilnowaniu stada. Coś w rodzaju wolontariatu. Co kilka godzin chodziłyśmy na obchód, liczyłyśmy je lub opatrywałyśmy te, którym coś dolegało. Przy okazji mogłam obserwować ich zachowania i zdobyć niezastąpione doświadczenia.

Nie sposób sobie wyobrazić, że tak piękne i łagodne zwierzęta mogły wcześniej tak cierpieć. Serce pęka na samą myśl. Jednocześnie podziwiam inicjatywy pokroju Tary, a widok ogromnego stada koni bezpiecznie pasących się na rozległych łąkach wzbudza tylko pozytywne emocje! Zrobiłam tam mnóstwo pięknych zdjęć. Na podstawie jednego z nich powstał powyższy obraz i zawisł w moim domu. Za bardzo się do niego przywiązałam by się z nim rozstawać. Jestem pewna, że nie będzie ostatnim przypominającym mi o lecie 2010.

Galeria Gosi Kluczyńskiej - oryginalne zdjęcie stada koni

Uwielbiam w malowaniu możliwość zatrzymywania pięknych chwil i wspomnień na płótnie. Za każdym razem gdy patrzę na ścianę wszystko wraca 🙂 Taka jest magia sztuki.

Miłego wieczoru! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *