Farby olejne najlepsze w tematyce kwiatowej

Kwiatów jeszcze tutaj nie widzieliście! Zatem czas najwyższy pokazać trochę pięknej i barwnej natury. Nie ma przecież nic bardziej wdzięcznego do namalowania (może z wyjątkiem koni 😉

Przy tematyce kwiatowej znów moim zdaniem wygrywają farby olejne. Kolorowe płatki wymagają intensywnych kolorów oraz nie pogardzą odrobiną połysku. Wszystkie te cechy ma wspomniana przeze mnie technika. Pisałam zresztą o jej zaletach w poście „Cekin, koń w galopie”. I tym razem spisały się na medal.

Galeria Gosi Kluczyńskiej - kwiaty - hiperrealistyczny obraz olejny

Obraz oparty jest na fotografii autorstwa pani Magdaleny Sulich. Charakteryzuje się dosyć sporymi wymiarami, 70 na 100 cm. Był jedną spośród prac przedstawianych na moim wernisażu w Galerii Pod Schodami w Poznaniu w 2013 roku. Przekazałam go w kolejne ręce jeszcze przed całym wydarzeniem. Troszeczkę żałuję, ponieważ spędziłam nad nim wiele godzin i dni. Chętnie powiesiłabym go u siebie w domu. Nie ma jednak co tęsknić, znalazł swojego właściciela i mam nadzieję, że ładnie zdobi czyjąś ścianę.

Tak to jest, gdy zbyt mocno przywiązuję się do własnych obrazów :). Nie da się jednak tego uniknąć, ponieważ poświęcam im mnóstwo czasu i serca. Szczególnie tym realistycznym. I pomimo tego, że ulubionym dla mnie tematem są konie, w domu wolę wieszać kwiaty. Uspokajają mnie i bardzo łatwo dopasować je do danego pomieszczenia.

Mam jeszcze sporo podobnych prac, na pewno je tutaj zobaczycie.

Obserwujcie zatem bacznie stronę galerii, a ja uciekam odpocząć i życzę przyjemnych resztek niedzieli 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *