Basta – hiperrealistyczny pies

Dzisiejszą bohaterką obrazu jest suczka Basta. Portret pieska narysowałam w 2012 roku, więc do najnowszych nie należy. Zapraszam zatem na krótki powrót do przeszłości 😉

Dla wyjaśnienia, Basta to seter szkocki, gordon. Nie znałam wcześniej tej rasy, ale niewątpliwie zalicza się do tych piękniejszych. Bardzo przypadła mi do gustu, a to ogromny plus w rysowaniu – wszystko przebiega łatwiej i przyjemniej.

Galeria Gosi Kluczyńskiej - portret setera, sucha pastela

Obraz wykonałam suchą pastelą, na papierze Fabriano o wymiarach ok 30 na 40 cm. Pierwszy raz musiałam poradzić sobie z tak dorodną, psią sierścią. Wykonanie trwało dosyć długo, ale byłam i jestem zadowolona z efektu końcowego. Łamałam pastele na drobne kawałki, by uzyskać jak najostrzejsze krawędzie i dzięki temu udało mi się odzwierciedlić sporo szczegółów. Kolejny krok w stronę hiperrealizmu ;).

Cieszę się, że zachowałam zdjęcie tego portretu. Miło jest powspominać, zwłaszcza, że przez następne lata nie miałam okazji narysować podobnego. Okazji, ani pomysłu. Może przestraszyła mnie perspektywa zbyt długiego owłosienia. Nie mniej jednak konieczne muszę nadrobić zaległości i znaleźć modela, który dorówna Baście. Mamy taką różnorodność ras psów, że szkoda tego nie wykorzystać i nie przenieść kolejnej na papier :).

Mile widziane propozycje! Pozdrawiam Was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *